Życie szkół

Nasza fundacja po raz kolejny włączyła się w obchody 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

W tym roku celem zbiórki było pozyskanie środków na sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc u dzieci i dorosłych, w ramach akcji o nazwie „Płuca po pandemii” z mottem „Tu wszystko gra OK!”. Około 120 tysięcy wolontariuszy kwestowało na ulicach polskich miast, a także zorganizowano kilkaset aukcji internetowych, w których politycy, aktorzy, celebryci czy zwykli ludzie, wystawiali ciekawe przedmioty lub spotkania. W sumie z internetowych licytacji udało się zebrać ponad 37 milionów złotych. Tradycyjnie, zarówno w kraju, jak i za granicą, zbiórce towarzyszyły też liczne imprezy sportowe, kulturalne oraz koncerty.

Fundacja Szkolna ponownie zaangażowała się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dołożyła, choć małą cegiełkę do powodzenia zbiórki. Wielki Kiermasz zorganizowany z tej okazji przez Samorząd Uczniowski był wydarzeniem pełnym blasku, podczas którego dzięki hojności Rodziców i zaangażowaniu Uczniów udało się zebrać ponad 4000 złotych.

Uczniowie byli zachwyceni, że mogli dołączyć do tak szczytnej, ogólnopolskiej akcji dobroczynnej: – Moim zdaniem WOŚP bardzo pomaga ludziom chorym, którzy nie mają środków na leczenie. Cieszę się, że nasza szkoła bierze w tym udział — mówi z zachwytem Egor z klasy 4 d.

Podobnego zdania jest jego klasowa koleżanka Iza, która również z innymi uczniami brała udział w przygotowanym specjalnie na tę okazję kiermaszu:   – Kiedy brałam udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, to sprzedawaliśmy gry, zabawki i inne rzeczy. Każdy zabierał ze sobą zabawki, książki i ucieszyło mnie, że w taki sposób możemy zbierać pieniądze dla WOŚP i pomagamy biednym ludziom, którzy są ciężko chorzy. – wspomina.

Dodatkowo nasi wolontariusze, którzy wzięli udział w kwestowaniu już 9 stycznia podczas spotkań z rodzicami, zebrali… aż 7258,72 zł, 2 EUR i 10 USD. Ta suma przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, plany oraz marzenia. I dała jeszcze większej energii do kolejnych działań. Rozochoceni sukcesem uczniowie oraz wspaniała pani wicedyrektor w dniu Finału prowadzili kwestę na ulicach Warszawy, gdzie udało im się zebrać dodatkowo ponad 6600 złotych.

W sumie podczas wszystkich działań związanych z 32. Finałem  udało się nam zebrać kwotę sięgającą blisko 14 tysięcy złotych!

Uczniowie nie kryli swojej radości  i satysfakcji z osiągniętego wyniku i cieszyli się, że kolejny raz mogą brać udział w tak pięknej, jednoczącej serca akcji:   

„Według mnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ważna, ponieważ dzieci oraz inne osoby, które są chore, potrzebują tej pomocy, a państwo nie jest w stanie przekazać na to pieniędzy. Ludzie wspierają, składają się i to pomaga. Cieszę się, że szkoła angażuje się w takie wydarzenia i uważam, że wszystkie szkoły powinny to robić.”  – podkreśla Misia z 4 d.

W niedzielę 28 stycznia przed północą zbiórka WOŚP po raz kolejny zakończyła się rekordową kwotą: ponad 175 mln zł, ale ostateczna suma będzie jeszcze wyższa. Jej kwotę poznamy już 27 marca podczas specjalnej konferencji prasowej.

Przypomnijmy, że w ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tys. urządzeń. Ostatnią zbiórkę — w styczniu 2023 roku — dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu sztabów i sympatyków w 2023 r. udało się zebrać 243 259 387,25 zł.

Cieszymy się, że mogliśmy mieć wkład w sukces kolejnego już finału i dziękujemy Uczniom, Nauczycielom oraz Rodzicom za wielkie serca, które rozpaliły się tego zimowego dnia do czerwoności.

Adres

ul. Obrzeżna 12a, 02-691 Warszawa

Sekretariat

+48 22 888 88 88
+48 22 888 88 77

Skontaktuj się z nami!

  Imię
  Nazwisko
  Adres e-mail
  Wiadomość

  Ta strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

  *