Fundacja Szkolna:
Razem dla Edukacji

 

W dynamicznie zmieniającym się świecie, metody edukacji, które w dużej mierze pozostały niezmienne od momentu wprowadzenia obowiązku szkolnego w początkach XX w., przestają się sprawdzać. Absolwenci, by odnaleźć się na rynku pracy potrzebują zupełnie innych umiejętności niż jeszcze kilkanaście lat temu. Według ekspertów Światowego Forum Ekonomicznego, aby młodzi ludzi byli gotowi sprostać wymogom nowoczesnego świata, szkoła powinna rozwijać w nich takie kompetencje jak m.in. krytyczne myślenie, rozwiązywanie złożonych problemów, kreatywność, aktywne uczenie się, a także generowanie, rozwijanie i testowanie pomysłów. Fundacja Szkolna stawia sobie za cel tworzenie i upowszechnianie modelu edukacji, który pozwoli uczniom na sprostanie wyzwaniom stawianym przez współczesny świat.

Stawiamy na kompetencje przyszłości

 

W takim duchu prowadzimy nasze placówki oświatowe: szkołę podstawową, liceum oraz platformę do edukacji domowej. Uczymy projektami, a nasi nauczyciele tworzą autorskie programy i zaawansowane scenariusze lekcji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (w tym Laboratoriów Przyszłości), które łączą teorię z życiem codziennym. Mamy na uwadze, że dziś wiedza faktograficzna to tylko wycinek tego, co należy wynieść ze szkoły. Nie zaniedbujemy jej, ale pamiętamy, że kluczowe są kompetencje cyfrowe i społeczne oraz umiejętność świadomego poruszania się w realno-wirtualnym świecie. W naszych szkołach nasi uczniowie w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu zdobywają wiedzę i umiejętności, które pozwalają im ze spokojem spoglądać w przyszłość. Wiedzą, że są dobrze przygotowani do życia i pracy we współczesnym świecie.

Nasze ponad 30-letnie doświadczenie w edukacji, poparte sukcesami uczniów prowadzonych przez nas szkoły podstawowej i liceum, sprawia, że jesteśmy wiarygodnym i odpowiedzialnym partnerem do realizowania projektów oświatowych. Zaufały nam m.in. Fundacje Vellux, z którymi realizujemy projekt „STEAMowe ABC”. Projekt ten skierowany jest do nauczycieli pragnących uczyć zgodnie z duchem metody STEAM – najlepiej obecnie przygotowującej uczniów do nabycia kompetencji przyszłości.

Nasza działalność w liczbach


120 +

pracowników, w tym prawie 100 nauczycieli, w tym 61 z najwyższym stopniem awansu zawodowego

2280 +

godzin rocznie ponadprogramowych zajęć rozwijających w ramach zajęć pozalekcyjnych

750 +

uczniów

34 +

lata doświadczenia edukacyjnego

94 %

absolwentów szkoły podstawowej dostaje się do liceum pierwszego wyboru


Jesteśmy prekursorem w stosowaniu nowoczesnych metod i trendów w edukacji:

 • uczymy myślenia, zadawania pytań oraz pracy w grupie;
 • wprowadzamy nowe techniki design thinking;
 • stawiamy na edukację przez praktykę i doświadczanie;
 • rozwijamy w uczennicach i uczniach kompetencje przyszłości.

W 2020 r Fundacja Szkolna stała się fundatorem wspierających działalność podstawową trzech „Fundacji Córek”:

Sidra Fundacja Rozwoju

Fundacja Rozwoju Oświaty Niepublicznej

Polska Fundacja Szkolna

Adres

ul. Obrzeżna 12a, 02-691 Warszawa

Sekretariat

+48 22 843 22 42
+48 22 847 10 71

Skontaktuj się z nami!

  Imię
  Nazwisko
  Adres e-mail
  Wiadomość

  Ta strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

  *