Życie szkół

Inspirujące spotkania z paraolimpijczykami

Sportowcy z niepełnosprawnościami udowadniają, że nawet ograniczenia mogą stać się naszą siłą. Ich postawa idealnie wpisuje się w filozofię Fundacji Szkolnej.

W prowadzonych przez nas szkołach chcemy przekazywać naszym uczniom nie tylko wiedzę książkową i umiejętności praktyczne z niej wynikające, ale też pokazywać złożoność świata oraz rozwijać wartości etyczne. Dlatego staramy się gościć w naszych murach osoby, których postawa i zaangażowanie w różne obszary życia może stanowić godny naśladowania przykład.

W tym duchu w szkole podstawowej oraz liceum Fundacji Szkolnej odbyły się spotkania z zawodnikami uprawiającymi szermierkę na wózkach. Naszymi gośćmi byli Grzegorz Pluta, Stefan Makowski i Mikhail Bazhukov. Grzegorz Pluta w wyniku wypadku stracił władzę w nogach. Nie przeszkodziło mu to jednak w oddawaniu się sportowej pasji ‒ jako reprezentant Polski w szermierce na wózkach w zawodach mistrzostw świata i Europy wywalczył medale, a z igrzysk paraolimpijskich w 2012 roku wrócił ze złotem! Stefan Makowski od dziecka cierpi na wrodzoną łamliwość kości, ale on również zdobywał medale olimpijskie, a teraz trenuje kolejne pokolenia sportowców, wierząc, że wśród nich znajdą się jego następcy. Mikhail Bazhukov także jest utytułowanym paraolimpijczykiem, reprezentującym barwy Ukrainy.

Nasi goście poprowadzili dla uczniów naszych szkół inspirujące spotkanie pod hasłem: „Integracja poprzez przyjaźń”. Mistrzowie szermierki przedstawili ideę ruchu paraolimpijskiego, a także opowiedzieli o roli sportu w przezwyciężaniu własnych słabości i trudności dnia codziennego. Atrakcją był pokaz pojedynku szermierki na wózkach, który dostarczył wielu emocji.

Adres

ul. Obrzeżna 12a, 02-691 Warszawa

Sekretariat

+48 22 843 22 42
+48 22 847 10 71

Skontaktuj się z nami!

  Imię
  Nazwisko
  Adres e-mail
  Wiadomość

  Ta strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

  *