STEAM

Licealiści poznają tajniki nowych technologii

W świecie, w którym sztuczna inteligencja przestaje być wyłącznie pojęciem z gatunku science- fiction, znajomość nowoczesnych technologii staje się atutem. Z tą myślą zrealizowaliśmy dla naszych licealistów wycieczkę do Skriware, firmy produkującej edukacyjne narzędzia do nauczania w duchu STEAM.

Jako Fundacja Szkolna w naszych szkołach stawiamy na edukację w duchu STEAM, czyli łączącą nowoczesną technologię (m.in. Laboratoria Przyszłości) z pracą projektami. Postanowiliśmy więc, pokazać uczniom naszego liceum, jak tworzenie narzędzi STEAM wygląda w praktyce. Dzięki uprzejmości polskiej firmy Skriware,  produkującej edukacyjne laboratoria oparte o druk 3D, robotykę i programowanie, nasi podopieczni mieli okazję zajrzeć za kulisy „fabryki przyszłości”. Oprócz omówienia zagadnień związanych z wdrożeniami w szkołach, szkoleniami dla nauczycieli, czy ze sprzętem (drukarki 3D, roboty), licealiści dowiedzieli się, jak wygląda zarządzanie firmą tego rodzaju oraz na czym opiera się jej codzienne funkcjonowanie – kto wymyśla nowe produkty, jak przebiega proces wprowadzania ich na rynek i monetyzacja.