Ludzie Fundacji

Nasza medalistka!

Co roku polskie władze oświatowe przyznają nauczycielom odznaczenia za szczególne zasługi w edukacji. W tym roku Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Brygida Paszek, nauczycielka związana z naszą szkołą podstawową od ponad 30 lat.

Obok Medalu za Długoletnią Służbę oraz Krzyża Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej jest najwyższym odznaczeniem, jakie przyznawane jest nauczycielom w Polsce. Ustanowiony w 1956 r. medal nadawany jest za „szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli”. Uroczystość wręczania medali odbywa się co roku w okolicach Dnia Nauczyciela. W tym roku Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowana została nauczycielka naszej szkoły podstawowej Brygida Paszek. Pani Brygida już od 30 lat z oddaniem uczy dzieci w prowadzonej przez Fundację Szkolną szkole podstawowej. To wyróżnienie stanowi wspaniałe ukoronowanie wieloletniej pracy naszej nauczycielki. Serdecznie gratulujemy!