STEAM

Noc Muzeów w naszej szkole – przyłącz się do magicznego święta kultury!

Noc Muzeów to wyjątkowa noc, kiedy to muzea i inne instytucje kulturalne otwierają swoje drzwi dla odwiedzających, oferując bogaty program atrakcji nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla osób w każdym wieku i z różnych środowisk zawodowych. To zjawisko, które zrodziło się w Berlinie w 1997 roku podczas pierwszej Lange Nacht der Museen, szybko rozprzestrzeniło się na inne europejskie miasta, takie jak Paryż czy Amsterdam, a teraz obchodzone jest w ponad 140 miastach na całym świecie.

W Polsce Noc Muzeów stała się prawdziwym fenomenem, a Warszawa co roku przyciąga tysiące mieszkańców i turystów, którzy chcą przeżyć kulturalne przeżycie w nieco inny, nocny sposób. 

W tym roku nasza Fundacja Szkolna także dołącza do tej imprezy po raz czwarty.  Naszą Noc Muzeów co roku odwiedza mnóstwo rodziców z dziećmi, liczne grono sąsiadów naszej szkoły, ale też wielu mieszkańców Warszawy zainteresowanych nauką i sztuką. 

ℹ️ Dołącz do naszego wydarzenia na FBTUTAJ

Zapraszamy dzieci i ich rodziców. Na każdego czeka moc atrakcji i upominek. W tym roku przygotowaliśmy 15 sal tematycznych w duchu STEAM, m.in.: zabawy sensoryczne, warsztaty DIY: gniotki i mydła, malowanie twarzy, fotobudkę, sportowe zmagania, programowanie robotów, eksperymenty naukowe czy budowa kosmicznego lądownika.

Oto tylko kilka z propozycji, które uczniowie pod okiem nauczycieli szykują na Noc Muzeów w naszej szkole:

1. Sensoryczne harce – różnorodne ćwiczenia i zabawy ruchowe, w tym Gra dźwiękowa Memory oraz stacje do rozpoznawania zapachów.

2. Kosmiczny chillout – relaksująca projekcja konstelacji gwiazd i słuchowisko o kosmosie, które możecie podziwiać… leżąc na matach.

3. Decoupage Delight – warsztaty, na których nauczysz się techniki zdobienia przedmiotów takich jak świeczniki czy talerzyki.

4. Robo Future – zanurz się w świat technologii i programowania z naszymi robotami.

5. Rodzinny Olimp – zawody sportowe dla całych rodzin, gdzie zdrowa rywalizacja idzie w parze z zabawą.

6. Lot na skrzydłach fantazji – stwórz rakietę i weź udział w zawodach strzelania rakietami na boisku szkolnym.

To nie wszystko. Te i wiele innych atrakcji czekają na Was w naszej szkole 18 maja, już od godziny 16:00. Przygotujcie się na niezapomniane wrażenia i niezwykłe przeżycia, które połączą edukację z magią nocnej przygody.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić ten wieczór w kreatywny i inspirujący sposób. Do zobaczenia!

Adres

ul. Obrzeżna 12a, 02-691 Warszawa

Sekretariat

+48 22 843 22 42
+48 22 847 10 71

Skontaktuj się z nami!

  Imię
  Nazwisko
  Adres e-mail
  Wiadomość

  Ta strona chroniona jest przez reCAPTCHA. Obowiązuje Polityka Prywatności oraz Regulamin Google.

  *